Каратеките на КБИ „Петромакс” – първи на Държавното първенство

12.03.2013 14:12

Плевен и Клуб Бойни Изкуства „Петромакс” бяха домакини на 9-ти март на 1-вото Държавно първенство по карате за 2013 година от официалния спортно-състезателен календар на организаторите – Българската Национална Федерация по карате (БНФК). Спортен Комплекс „Спартак” – Плевен посрещна близо 110 състезатели от общо 21 карате клуба от страната. Националното първенство бе за старша възраст, девойки и младежи, а състезанието бе организирано под егидата на община Плевен с финансовата подкрепа на Петромакс Секюрити Груп, Делтатрейд ООД и Кристиани ООД. Официалното откриване на първенството направиха кметът на Община Плевен проф. Димитър Стойков и вицепрезидентът на БНФК сенсей Русалин Русалинов. Представители на домакините бяха 15 млади каратеки, 10 от които, възпитаници на Спортно училище „Георги Бенковски” със специалност „карате”.

petromax-antonova1
Каратеките на КБИ „Петромакс” извоюваха 12 медала – 5 златни и 7 бронзови, които ги подредиха на 1-во място в крайното комплексно класиране по медали от Националното първенство. След щампионите на второ място се класираха Карате Клуб „Торнадо” – Хасково и КК „Аида Нет Вадо Рю” – Хасково. Отлично представяне за КБИ „Петромакс” направиха в дисциплина кумите индивидуално Габриела Иванова – шампион в категория над 54 кг. при девойките старша възраст, както и –Габриела Горанова, която грабна шампионската титла в категория до 54 кг., надигравайки с лекота всички си опонентки. При младежите шампионска титла за „Петромакс” безапелационно извоюва Никола Гроздев, който на финала в категория над 76 кг. надигра опонента си от другия плевенски КК „Спартак” – Петър Петров, световен шампион в едно от направленията на стила шотокан карате-до за 2012 година. Според очакванията, шампионската титла при девойките извоюва съотборничката му Магдалена Иванова.

petromax-antonova2
КБИ „Петромакс” заслужено завоюва и шампионската титла в дисцилина „ката отборно – девойки”. Златните медалистки за 2013 година Магдалена Иванова и Габриела и Ивет Горанови надиграха с 5 на 0 съдийски гласа отбора на КК „Спартак”-Плевен на финала.
Предстои подготовка и участие на Балканско Първенство в Сърбия 2013 година за възрастова група деца, където КБИ „Петромакс” ще участва с петима състезатели, водени от инструктора им семпай Ангел Ленков, съобщават от Пресцентъра на клуба.