Гимнастичките от „Елегант“ (Плевен) триумфираха в турнира „Коледни звездички“

14.12.2015 14:26

14.12.gym

СКХГ „Елегант” (Плевен) стана комплексен победител в XI Международен турнир по художествена гимнастика за деца „Коледни звездички“, който се проведе в Мездра. Плевенските грации събраха най-много точки в отборното класиране – 79, като спечелиха общо 8 медала в седемте възрастови категории – 2 златни, 4 сребърни и 2 бронзови, съобщава sportal.bg. Втори се наредиха домакините от ЖКХГ „Анелия” с 59 т. Възпитаничките на треньорките Лили Николова, Цветелина Цинцарска и Христинка Стоянова триумфираха при 8 и 9-годишните мини ансамбли (двойки и тройки) и при 10-годишните двойки, а при 5-годишните двойки заеха второ място.
Трети в комплексното класиране е СКХГ „Гълъбово” с 58 т., чийто гимнастички заслужиха най-високи оценки при 6 и 10-годишните двойки и при 7 и 11-12-годишните тройки, а при 8 и 9-годишните двойки останаха втори.
В единайстото издание на „Коледни звездички” взеха участие 146 гимнастички на възраст от 5 до 12 г. от осем спортни клуба от България. Организатор на състезанието бе ЖКХГ „Анелия” с финансовата подкрепа на Община Мездра.
Снимка: sportal.bg