Росица Денчева отпадна драматично от бивша №88 в света на четвъртфиналите на турнир за жени в Италия

18.10.2024 15:26

Росица Денчева отпадна на четвъртфиналите на сингъл на турнира за жени на клей в италианския град Санта Маргерита ди Пула с награден фонд от 25 000 щатски долара.

17-годишната българка отстъпи с 3:6, 6:3, 4:6 от бившата №88 в света и осминафиналистка на Ролан Гарос през 2018 г. Альона Болшова (Испания). Срещата продължи 2 часа и 55 минути.

Двете тенисистки си размениха по три пробива в първите шест гейма на мача, а след това Болшова направи серия от три поредни гейма за да спечели първия сет с 6:3. Във втората част българката спечели четири поредни гейма от 2:3 до 6:3 и изравни резултата. В третия решителен сет Денчева на два пъти успя да навакса пробив пасив, но допусна още един за 3:4 и в крайна сметка загуби с 4:6.