Успешен старт за състезателите на Шотокан карате клуб Спартак 14 /снимки/

03.10.2024 7:56

Стартира състезателният сезон за каратеките на шотокан карате клуб Спартак 14.

Състезателите на карате клуб Спартак 14 взеха участие в международен турнир „Шисейкан“,  който се проведе в Пловдив на 29-ти септември. Турнирът събра 350 състезатели от десет държави – Франция, Италия, Ирландия, Швейцария, Румъния, България, Сърбия, Молдова и др. Официални гости на събитието бяха Шеф-инструктора на IJKA (Интернационална японска карате асоциация) Утсуми Такато Сенсей и президента на Световната шотокан карате- до федерация на обединените нации (SKDUN) Сенсей Аурел Патру.

Нашите 14 спортисти завоюваха 17 медала – шест златни, пет сребърни и шест бронзови.

Златен медалист в дисциплината Ката при най-малките (7-9 г.) е Мартин Ангелов, а дисциплината кихон ипон кумите, Мартин грабна златото в конкуренцията на 16 състезатели с 4 безапелационни победи.

Людмил Славков в кат. до 43 кг.при момчета 10-11 г.спечели златното отличие в дисциплината кумите шобу ипон.

При 10-11 г. момичета Елена Найденова се класира на трето място в Ката (двубой с въображаем противник). Тя спечели и бронз на кихон ипон кумите, както и сребро на кумите при по-големите – 12-13 г.момичета.

Поредното постижение при децата на 10-11 г.е в дисциплината кумите шобу ипон. Бронзов медал спечели Калина Игнатова в тази дисциплина.

При миникадети 12-13 г.,златен медал спечелиха Александър Иванов –  с три категорични победи в кат. над  53 кг. и Максимилиан Кошериков –кумите шобу ипон до 43 кг.

Сребърни медали отново при 12-13 г. юноши донесоха Кристиян Костов до 53 кг. с 2 победи и 1 загуба, и Илия Мицев над 53 кг.също с 2 победи и 1 загуба.

Станислав Станчев грабна сребърен медал при кадети 14-15 г. на ката и спечели квота за участие в тази дисциплина на Световното първенство в края на октомври.  Той спечели и бронз в кумите шобу ипон кат. до 57 г.

Неговият брат-близнак Петър Станчев, стана шампион при 14-15 г. кат. до 67 кг.с  3 победи.

В тежката категория при 14-15 годишните, Денислав Трифонов се класира на трето място.

Двамата наши състезатели в дисц. Кумите шобу ипон Кристиан Бочев и Максим Моисеев , спечелиха сребърен и бронзов медал в своите двубои отново при кадети 14-15 г.

Всички медалисти от турнира ще представляват България на предстоящото Световно първенство и Световна купа по Шотокан карате-до в края на октомври в Белград, Сърбия.

Това състезание за тях беше стартово като проверка на нивото на подготовката им за предстоящите престижни форуми.