Отборът на МГ “Гео Милев“ с бронзов медал на „Ученически Игри-2024“ за 8-10 клас

24.06.2024 7:45

На 22 и 23 юни в град Варна се състоя финалният кръг по шахмат за 8-10 клас на „Училищни Игри-2024“. Във финалния кръг участваха 10 отбора, победители в отделните зони. Отборите бяха съставени от 3 момчета,1 момиче и един резервен състезател. Те играха по система „Всеки срещу Всеки“. Отборът на МГ “Гео Милев“ постигна 5 победи, 2 равни мача и 2 загуби. Това му отреди третото място в крайното класиране след победителите от ППГ “Гео Милев“ (Ст. Загора) и СМГ (София).

Това е втори бронзов медал за шахматистите на МГ “Гео Милев“, след като преди 2 месеца бронзов медал спечели и отборът за 11-12 клас.

Катерина Бояджиева стана победител на женската дъска, след като постигна 8,5 точки от 9 възможни.

Останалите от състава на плевенския отбор са Владислав Кръстев, Кирил Гаргов, Божидар Петров и Теодор Тодоров. Всичките са активни състезатели на двата плевенски шахматни клубове като Катерина Бояджиева, Владислав Кръстев, Кирил Гаргов и Теодор Тодоров са състезатели на „Спартак Плевен XXI”, а Божидар Петров се състезава за „Плевен XXI”.

Това информират от клуба за Плевен за Плевен.