Двете американски попълнения носят победа на баскетболния Спартак Плевен

07.10.2013 19:55

Basket

Спартак Плевен завърши на второ място на приятелския турнир в Пловдив. В последния мач от програмата момчетата на Цветан Антов надиграха тази вечер домакина Академик с резултат 82-64. Така спартаклии приключиха с 2 победи и една загуба, като първото място зае отборът на Ямбол, а последното е за Черноморец.
Двата тима изиграха мач на приливи и отливи, като през първото полувреме си размениха по една част. В дебютните десет минути плевенчани взеха голям аванс, който обаче бе стопен до почивката на 6 точки. Плевенчани обаче излязоха по различен начин в третата част и със силна игра на практика си осигуриха успеха. Решителното откъсване дойде със серия от 15-2, която вдигна разликата до 18 точки и до края тя не бе застрашена. Това информира сайтът бгбаскет.
Джеймс Анакриън направи дабъл дабъл за успеха с 26 точки и 10 борби, а сънародникът му Роби Джаксън също имаше двойни показатели – по 12 точки и борби.