„Спартак“ направи равен с „Чавдар“ (Етрополе) (снимки)

14.02.2018 16:51

Футболният „Спартак“ (Плевен) записа равенство 1:1 срещу „Чавдар“ (Етрополе) в поредната си контрола от подготовката за пролетния полусезон. Двубоят се игра на Националната футболна база в „Бояна“. През първото полувреме плевенчани бяха по-добрият отбор и създадоха положения пред вратата на „Чавдар“. Единственото попадение, обаче, падна в 18-ата минута, а негов автор стана Радослав Байчев.

През втората част „Спартак“ игра с почти напълно променен състав. Място сред 11-те намериха и двама от юношите, които се подготвят с мъжкия отбор – Александър Александров и Теодор Иванов, като и двамата се понравиха с играта и оставиха добри впечатления. Спартаклии имаха възможност да направят 2:0 в 70-ата минута, когато удар Радой Божилов бе отразен с много усилия от вратаря на „Чавдар“. Три минути по-късно тимът от Етрополе успя да изравни след грешка в отбраната на „Спартак“. Футболист на „Чавдар“ остана очи в очи срещу стража на плевенчани и прати топката в мрежата.