С коледен турнир „Спартак Плевен XXI“ завърши състезателната 2017 година

18.12.2017 15:44

С коледен блиц турнир СКШ „Спартак Плевен XXI“ завърши спортно-състезателната 2017 година. Участваха 16 състезатели от 8 до 18 години, които играха „Всеки срещу Всеки“.

Турнирът спечели Владимир Върбанов следван от Ева Русева и Кристиян Георгиев.

Клубът изпрати една успешна година. В държавни индивидуални първенства  медали в своите възрастови групи спечелиха Симонета Иванова – 2 златни и един бронзов, Белослава Кръстева – 1 бронзов и Мартин Попов – 1 сребърен медал.

Купата на България „Морско Конче“ пък спечелиха Мартин Попов и Кристиян Георгиев, а Владимир Върбанов и Катрин Нинова се наредиха в призовата тройка.

На държавните отборни първенства с отбори в три възрастови групи „Спартак Плевен XXI“ успя да спечели 8 медала от 9 възможни, между които един златен и 7 бронзови. В тези състезания освен състезателите с индивидуални отличия през годината участие взеха още Румен Кънчев, Кристиян Милев, Александър Георгиев, Велислав Василев, Стилян Ангелов, Кристиян Ангелов, Лазар Насар, Деница Петкова и Наталия Грабчева.

Първо участие за Купата на България „Морско Конче“ направиха Иван Каменов, Александър Коларски, Божидар Петров, Борис Дяков, Ивайло Ташев, Георги и Радост Иванови.

Мъжкият отбор се класира на 4-то място в България, а отборите на ветерани мъже и жени в призовата шестица. Симонета Иванова се класира също в призовата шестица за жени и представи България на Световното първенство за девойки.

Връх в резултатите за годината обаче беше бронзовия медал на Белослава Кръстева на Европейското първенство за девойки до 14 години.

За трети пореден път клубът бе домакин и на ДИП до 8 и 10 г, както и на ДИП за жени. В основата на всички успехи бе треньорът на клуба мс Михаил Гигов, а успехите биха били немислими без финансовата помощ на Община Плевен.

Веднага след турнира се проведе коледно тържество, на което се разряза традиционната  „шахматна“ торта.

До края на годината тренировките продължават,а в началото на 2018 ще се състои събрание на клуба на който ще се обсъдят целите през новата спортно-състезателна година.

Снимка и текст: СКШ „Спартак Плевен XXI“