Плевенчанка с бронз от детски шахматен турнир във Велико Търново

04.12.2017 8:34

На 3 декември в град Велико Търново се проведе детският турнир по шахмат за „Купата на МОЛ Велико Търново“. В него взеха участие 93 състезатели до 12 години от цялата страна. Те играха 6 кръга по „Швейцарска Система“ по правилата на ускорен шах. Турнирът бе общ, като в края се правеха класации за отделните възрастови групи. В състезанието взеха и участие и седем състезатели от школата на майстора на спорта Михаил Гигов. Пет от тях участваха в борбата за медалите на възрастовите си групи. Големият брой състезатели и малкият брой кръгове внесе и елемент на „спортно щастие“ както за жребия, така и за крайното на класиране, когато то зависеше от допълнителни показатели на състезателите.
С най-много точки завърши Кристиян Георгиев, който постигна в 4 победи, едно реми и една загуба от победителя Лъчезар Колев (В. Търново), което му отреди шесто място в групата до 12 години. Отлично се представиха Ева Русева и Катрин Нинова, които набраха по 4 точки и се класираха съответно на трето (бронзов медал) и четвърто място. С толкова точки са и първата и втората във в тази възрастов група, но с малко по-добри допълнителни показатели от нашите момичета. С по 4 точки завършиха и Александър Георгиев и Велислав Василев, които им отредиха пето и шесто в групата до 10 години. Напредък с играта си постигна и Борис Дяков, който финишира с 3 точки, а 8-годишният Денис Георгиев, който бе един от най-малките участници в турнира направи своя дебют на шахматно състезание като успя да постигне 2 точки.