Поредица успешни участия и спечелени медали от шахматни турнири на Патрицие Найманова

21.11.2017 14:21

Поредица от успешни участия и спечелени медали от шахматни турнири направи за два месеца Патрицие Найманова.

Първото си отлично представяне състезателката на ШК „Михаил Тал” – Червен бряг направи от 22 до 24 септември на проведения в Димитровград ,Сърбия, Международен опен турнир по рапид и блиц, в който са участвали около 40 деца до 14 години.

Патрицие спечели целия блиц турнир без загуба и взе златото и куп предметни награди.

На рапид пак взе златен медал в групата за момичета до 14 г. Патри дори е дала интервю за местната телевизия.

Последва Държавно отборно първенство в Дупница, на което Патрицие се класира втора при жени на блиц и зае първо място до 14 г. девойки на рапид. Тук медали не са давани, а отличените състезатели са получили награди.

На Международния опен турнир в Пловдив по класически шах, проведен от 3 до 6 ноември, с участие на 180 деца ,Патрицие взе бронзов медал в групата до 12 г.

Последва Купа „Благоевград” до 14 г. по блиц и рапид с 36 участника, където Патри спечели един сребърен и един бронзов медал.

На талантливата шахматистка й предстоят нови участия и усилена подготовка за новата година! Пожелаваме й успех!

Снимки: личен архив