„Спартак“ отстъпи на „Левски“ у дома в мач с две лица

20.10.2017 20:29

Баскетболният „Спартак“ (Плевен) записа трета поредна загуба в настоящата кампания в НБЛ. Възпитаниците на треньора Александър Дяковски отстъпиха при домакинството на „Левски 2014“ с 87:93 (17:30; 14:25; 26:19; 30:19). Плевенчани показаха две различни лица преди и след почивката. Въпреки че съумяха да намалят преднината на „Левски“, която през втората част достигна 26 точки, не успяха да вземат така желаната победа. Заключителните минути от срещата бяха повече от драматични и минута преди края домакините стопиха аванса само до 3 точки, но момчетата на Тити Папазов взеха своето.

За „Спартак“ най-резултатен бе Ивко Ивков, който наниза 29 точки. Ники Маринов остави на сметката си 14 точки, а капитанът Герасим Николов – 13. Над всички за „Левски“ бе Алекс Симеонов с 34 точки.

В следващия четвърти кръг от първенството „Спартак“ гостува на „Рилски спортист“. Мачът е на 28 октомври от 18 ч. в „Арена Самоков“.