Отлично представяне на КБИ Петромакс на Световно първенство по годжу-рю

21.09.2017 16:59

1000 състезатели от 37 държави взеха участие на Световно първенство по карате в стил Годжу-Рю в Букурещ, Румъния. България бе представена от 43 състезатели, извоювали 3-то място в крайното комплексно класиране по медали от състезанието. Двама от тези състезатели са възпитаници на Плевенската школа по бойни изкуства – КБИ „Петромакс“ – Виктория Росева – ученичка в 12ти клас на СУ „Иван Вазов“ – помощник инструктор при начинаещите групи в школата, и Максим Христов – ученик в СУ „Георги Бенковски“ със спорт карате към КБИ „Петромакс“. Двете лъвчета на клуба достигнаха до финалите и си тръгнаха съответно с вице-шампионска и шампионска титли при дисциплина кумите индивидуално.

Преди седмица лъвчетата от КБИ „Петромакс“ взеха участие и в Международен Карате Турнир „Купа Дръстър“ в Силистра. Общо около 140 състезатели по карате от 11 карате клуба мериха сили на турнира. Максим Христов взе златен медал в категория над 40кг, Ивет Горанова стана шампион в категория Опън /open/, а Мария Магдалена Петрова – вицешампион в същата категория – Open /клубен финал/. Симеон Нинчев си тръгна като вицешампион в категория до 35кг. при децата, родени 2007г., а Цветослав Босилков като златен медалист при джуниорите до 63кг.

От клуба припомнят, че Ивет Горанова ще участва в поредния силен Международен Карате Турнир – „Истанбул Опън“2017. Той ще се проведе от 22-ри до 24 септември и е от веригата „Серия А“ – носи точки за класиране за Олимпийските Игри в Токио през 2020 година.