Отличен старт за Роси и Иван на най-силния детски тенис турнир в света

20.06.2017 8:35

6 победи от 6 мача постигнаха българските деца на най-силния турнир в света до 10 г. „Смриква Боул“, който започна в Хърватия. При момичетата Росица Денчева (ТК „Плевен 90“) и Елизара Янева (ТК „Академик“, Пд) не дадоха нито гейм на своите съпернички. Роси победи Сапир Кохен от Израел с 4:0, 4:0, а същият резултат постигна и Елизара Янева над италианката Грета Ризето.
При момчетата Иван Монов (ТК „Плевен-ПСК“) се нуждаеше от обрат, за да се справи със сърбина Йован Йевтич, но в крайна сметка удържа победата с 4:5, 4:2, 10:2. Александър Василев (ТК „15:40“, Сф) загуби само един гейм от Карло Бркич (Хърватия) и го победи с 4:1, 4:0. Ивайло Симеонов (ТК „Кристи Дряново“) надигра черногореца Йован Томович с 4:1, 5:4, Робен Гавани (ТК „Витоша“) – Огнйен Милич (Сърбия) с 4:1, 4:2.
В 22-рото издание на надпреварата участват най-добрите тенисисти за тази възраст от 40 страни в света, а българските деца участват с финансовата подкрепа на програмата на БФТ и ММС „Тенисът – спорт за всички“.
Отборът ни е воден от младите специалисти Даниел Ангелов и Димитрина Иванова.