Сребро и бронз за Нора Рашева от Държавното по шахмат в Плевен

13.06.2017 16:15

Сребро и бронз спечели Нора Рашева от Държавното по шахмат в Плевен. Плевенската шахматистка се състезаваше при момичетата до 10 години и в конкуренцията на 26 състезателки от страната извоюва сребърен медал на ускорен шах, бронзов медал на блиц и пето място на класически шах. Места в първата десятка заеха още Калина Илиева и Дария Георгиева в същата възрастова група, както и Мият Дюришич и Виктор Иванов при момчетата до 8 години. СКШ „Плевен XXI“ се представи на първенството в Плевен с 9 свои състезатели. Заедно с постиженията на по-големите възпитаници на мс Христинка Илиева от Пловдив Давид Цветанов, Дарио Дерешки и Любомира Ленкова, извоюваните медали от държавните индивидуални първенства за стават общо 8.