СУ “Пейо Яворов” завоюва второ място на финалите на Ученическите игри по лека атлетика за юноши

08.06.2017 11:53

СУ “Пейо Яворов” – Плевен завоюва II-ро място на финалите на Ученическите игри по лека атлетика за юноши VIII – X клас, които се проведоха в Сливен.
След много оспорвана конкуренция, възпитаниците на учителя по физическо възпитание и спорт Мариян Георгиев финишираха след учениците от Варна, които спечелиха златните отличия с разлико от половин точка в крайното класиране – 105 т. срещу 104,5.
Яворовци се завърнаха с 18 медала – 2 златни (скок височина с резултат 175 см и скок дължина с резултат 6,13м), 3 сребърни (100 м гладко бягане с резултат 11,13 сек., скок височина – 170 см и скок дължина – 6,10 м). Бронзовите медали спечели щафетният отбор.
Най-добре представилият се лекоатлет е Светлин Таренгов, който спечели 1 златен и 3 сребърни медала.

Снимка: СУ “Пейо Яворов”