Участници от Кнежа с отлично представяне на Националния пролетен туристически събор в Тетевен

09.05.2017 9:34

Община Тетевен, Българска федерация по туризъм и клуб по пешеходен туризъм „Царичина“ – Тетевен, организираха 4-ти Национален пролетен събор „Тетевен 2017“. В него се включиха групи от клубовете по туризъм от гр. Кърджали, гр. Етрополе, гр. Кнежа, гр. Роман, гр. Тетевен и клубове и секции по пешеходен туризъм към туристически дружества и училища от страната – природоизследователски и природозащитни отряди, сип „Туризъм“, модул „Туризъм“, „Масов спорт“ в групи: 1 – 4 клас, 5 – 8 клас и мъже и жени – общо 96 участника.

В събота /06.05./ от 9.00 до 13.00 часа се проведоха спортно – туристически състезания: щафета от 4 поста, където победители станаха състезателите от гр. Етрополе; състезание по скоростно преминаване на въжена пътека за 1 – 4 клас с победител отборът от Кърджали, а за 5 – 8 клас първо място спечелиха представителите от гр. Роман. Втората част на надпреварата – от 14. 00 часа до 17. 00 часа, включваше състезание по теглене на въже и спортно – технически умения по построяване на палатка, като първото място заеха представителите на гр. Кнежа. Третата част от спортно – състезателния празник беше посветена на художествената самодейност, където категорични победители бяха домакините от гр. Тетевен.

Наградите – тениски с логото на БФ Туризъм и Община Тетевен, както и 32 комплекта златни, сребърни и бронзови медали /общо 96 медала/, бяха връчени от името на Кмета на Община Тетевен – Д-р Мадлена Бояджиева. От страна на БФ Туризъм на призьорите бяха раздадени купи.