Симонета Иванова от „Спартак Плевен XXI“ с отлично представяне на Държавното по шахмат за жени

07.03.2017 7:29

Отлично се представи състезателката на „Спартак Плевен XXI“ Симонета Иванова на завършилото в Плевен на 6 март Държавно индивидуално първенство по шахмат за жени. Първокурсничката в Медицинския университет в нашия град успя да съвмести учебната си програма с любимия си спорт и да вземе участие в първенството. Нещо повече – тя даже водеше в класирането в първите четири кръга и накрая с 3 победи 2 загуби и 4 ремита, едно от които срещу шампионката Нургюл Салимова, се класира на шесто място.

Шахматните емоции в града продължават. На 11 и 12 март в хотел „Ростов“ ще се проведе Зоново състезание, което се явява квалификация за Държавно първенство за възрастовите групи до 12, 14, 16, 18 и 20 години. В него ще вземат участие състезатели от Северозападна България, а първите 6 от всяка група при юношите и девойките се класират за финалите през месец април в Пловдив. Техническата конференция е в събота от 10.00 часа.