Александър Дяковски: „Академик“ ни победи заслужено

16.02.2017 22:02

За съжаление, това не беше максимума ни – можехме да изиграем мача много по-добре – особено в четвъртата част. Това коментира треньорът на баскетболния „Спартак“ Александър Дяковски след загубата от „Академик Бултекс 99“ в четвъртфинална среща от турнира за Купата на България. „Очаквахме мачът да се развие по този начин. Направихме много силна трета част с изключение на последните 1-2 минути, в които позволихме на домакините да се върнат в срещата“, коментира още Дяковски. Той не скри, че възпитаниците му са играли доста слабо в нападение в последната четвърт, отбелязвайки, че пловдивчани са победили напълно заслужено, като им пожела успех.
Александър Дяковски сподели, че като цяло отборът му е имал затруднения в нападение. Трудно вземахме предимство, а и допуснахме доста лесни кошове, отчете наставникът на плевенчани. Няма как да победим с толкова малко вкарани точки, при това на чужд терен, каза той.

Снимка: архив „Плевен за Плевен“