Спартаклии допуснаха злощастна загуба от „Академик Бултекс“ (галерия)

28.01.2017 20:33

28.01.akademik1

Академик Бултекс 99 постигна драматична победа като гост на Спартак Плевен с 88:90, въпреки че изоставаше с 16 точки в средата на третата четвърт. Плевенчани диктуваха нещата почти през целия мач. В заключителните минути, обаче, фаловете в лагера на „Спартак“ натежаха, а щурмът на гостите от Пловдив доведе до пълен обрат.

28.01.akademik2
Най-резултатен за успеха бе Шакир Смит с 21 точки. Добре се включи Оскар Белфийлд с 19 точки, 7 асистенции и 6 борби, а Джордан Семпъл вкара 17 точки. За домакините с 23 точки най-резултатен бе Мартин Маринов. С дабъл-дабъл от 18 и 11 борби се отчете Димитър Маринчешки, а Герасим Николов вкара 15 точки.
В следващия 17-и кръг „Спартак“ гостува на „Балкан“. Мачът в Ботевград е на 4 февруари, събота, от 18 ч. и ще бъде предаван пряко по БНТ.

28.01.akademik3 28.01.akademik4 28.01.akademik5 28.01.akademik6 28.01.akademik7 28.01.akademik8 28.01.akademik9 28.01.akademik10