„Плевен за Плевен“ представя: Номинации „Млади таланти“ – Плевен 2016
На 16 декември, петък, от 11 ч. в Актовата зала на Община Плевен ще се проведе традиционната церемония „Спортист на годината“. Номинациите са в няколко категории – „Спортист на годината“, „Млади таланти“, „Перспективни състезатели“, „Отбор на годината“ и „Треньор на годината“.
Номинациите на спортните клубове вече са факт, като специална комисия, определена със заповед на кмета на Община Плевен Георг Спартански, ще избере сред тях най-достойните за 2016 г. В очакване да научим имената на победителите в поредица от материали „Плевен за Плевен“ представя номинираните в отделните категории. Подреждането е по азбучен ред според спорта, в който се представят отделните състезатели.
След като представихме номинираните в категория „Спортист на годината“ и „Перспективни състезатели до 18 години“, ето кои са тези в категория „Млади таланти до 14 години“.
Никола Станчев (Баскетболен клуб „Спартак – Плевен“) – 13 години; участие в национален отбор момчета до 14 години; включен в разширения състав на мъжкия отбор на клуба; треньор: Борислав Генков.
Бокс
Мартин Бебов (Боксов клуб „Спартак – Плевен“) – категория 63 кг; второ място ДОШ, първи кръг момчета до 14 години; първо място ДОШ, втори кръг, момчета; второ място ДЛШ момчета; национален състезател; треньор: Георги Тончев.
Борба
Николай Дзезов (СКБ „Изобор“) – 14 год.; категория 47 кг; второ място Държавно първенство момчета; национален състезател; треньор: Момчил Сирашки;
Кристиян Йоцов (СКБ „Изобор“) – категория 30 кг; трето място Държавно първенство деца; треньор: Момчил Сирашки.
Карате
Максим Христов (КБИ „Петромакс“) – категория 55 кг; първо място Национално първенство кумите, деца, 12 години; треньор: Десислава Лачовска;
Христина Чинов (КБИ „Петромакс“) – категория 47 кг; второ място Национално първенство кумите, деца, 12 години; треньор: Десислава Лачовска;
Гергана Атанасова (СКК „Спартак 14“) – категория 50 кг; първо място Световна купа шотокан, дисциплина шобу-кумите, девойки 12-13 години; трето място Държавно първенство шотокан, ката, девойки 12-13 години;
Стефани Благовестова (СКК „Спартак 14“) – категория 31 кг; първо място Световна купа шотокан, ката, момичета, 9 години, 8 кю; трето място Световна купа шотокан, санбон кумите, момичета 8-9 години; първо място Държавно първенство шотокан, санбон кумите, момичета 8-9 години, 8 кю;
Константин Василев (СКК „Спартак 14“) – категория 26 кг; първо място Световна купа шотокан, санбон кумите, момчета 8-9 години; второ място Световна купа шотокан, ката, момчета 8-9 години, 8 кю; първо място Държавно първенство шотокан, санбон кумите, момчета 6-7 години, 8 кю;
Станислав Станчев (СКК „Спартак 14“) – първо място Световна купа шотокан, ката, момчета, 8-9 години; трето място Държавно първенство шотокан, ката, момчета 7 години, 8 кю; трето място Държавно първенство шотокан, санбон кумите, момчета, 7 години, 8 кю.
Лека атлетика
Венелина Петкова (АК „Георги Дъков“) – първо място Държавно първенство, хвърляне на копие, момичета до 16 години и национален рекорд – лято; второ място Държавно първенство, копие, девойки младша възраст, лято; треньор: Галя Николова.
Ориентиране
Цветелина Цветанова (СКО „Север“) – 14 год.; второ място Държавно първенство щафета, жени, 20 години; трето място Държавно първенство щафета, жени, 12-18 години; четвърто място Национална купа „България“, жени, 14 години; четвърто място Държавно първенство, дълга дистанция, жени, 12-18 години; треньор: Пламен Райков;
Цветелин Велков (СКО „Север“) – 14 год.; второ място Държавно първенство коло спринт, момчета, 14 години; трето място Държавно първенство коло щафета, момчета, 20 години; трето място Държавно първенство спринт, момчета 12-18 години; четвърто място Държавно първенство дълга дистанция, момчета, 12-18 години; четвърто място Държавно първенство коло дълга, момчета, 14 години; треньор: Пламен Райков.
Плуване
Радо Стойчев (ПК „Инвиктус“) – 10 год.; първо място ДЛОП, 50 м, бруст, деца 9-10 години; треньор: Кирил Бъчваров;
Илия Данов (ПК „Инвиктус“) – 12 год.; четвърто място ДЛОП, 200 м, гръб, деца, 12 години.
Скокове на батут
Владимир Панталеев (КСБ „Спартак“) – трето място Държавно първенство, индивидуално, деца до 8 години; треньор: Тони Русев;
Гергана Вутева (КСБ „Спартак“) – второ място Държавно първенство, индивидуално, момичета 13-14 години, финал; трето място Държавно първенство, индивидуално, момичета 13-14 години, първи етап; треньор: Тони Русев.
Таекуон-до
Евстати Маринов (СКТ „Атила“) – първо място Държавно първенство, спаринг, деца до 45 кг; трето място Държавно първенство, форма, деца; треньор: Даниел Цаков.
Тенис на корт
Росица Денчева (ТК „Плевен – 90“) – 9 год.; второ място ДОП деца, 10 години, първа ракета; четвърто място ДОП деца 12 години, втора ракета; 9 първи места в турнири от Държавния календар на БФТ; 2 първи места от международни турнири, деца 10 години, индивидуално и на двойки; треньор: Ангел Ангелов.
Триатлон
Валентин Илиев (СКТ „Борислав Доков“) – 6 год.; трето място Държавно първенство, дуатлон, деца до 9 години; треньор: Иво Илиев;
Мартин Лазаров (СКТ „Борислав Доков“) – пето място Европейско първенство, триатлон, момчета; трето място Държавно първенство, триатлон, основна дистанция, момчета; трето място Държавно първенство, триатлон, спринтова дистанция; треньор: Иво Илиев.
Шахмат
Нора Рашева (СКШ „Плевен XXI“) – осмо място Световно първенство, момичета до 8 години; трето място Европейско първенство на страните от ЕС, момичета до 8 години; първо място ДИП, класически шахмат, блиц, момичета, 8 години; първо място ДОП, ускорен шахмат, момичета, 12 години; трето място ДОП, класически шахмат, момичета, 12 години; трето място ДОП, блиц, момичета, 12 години; първо място Национална купа, момичета, 8 години; национален състезател; треньор: Христинка Илиева;
Белослава Кръстева (СКШ „Спартак Плевен XXI“) – шесто място Европейско първенство до 12 години; второ място ДИП до 12 години; второ място ДИП, ускорен шах, до 12 години; треньор: Михаил Гигов;
Калоян Попвасилев (СКШ „Спартак Плевен XXI“) – участие в Европейско първенство до 16 години; второ място ДИП до 14 години; треньор: Михаил Гигов;
Кристиан Милев СКШ („Спартак Плевен XXI“) – второ място ДИП, блиц до 12 години; треньор: Михаил Гигов;
Владимир Върбанов СКШ („Спартак Плевен XXI“) – участие в Световно първенство, юноши до 14 години; първо място Купа „България“, до 14 години; четвърто място ДИП до 14 години; треньор: Михаил Гигов;
Кристиан Георгиев СКШ („Спартак Плевен XXI“) – четвърто място ДИП, ускорен шах, до 10 години; четвърто място ДИП, блиц, до 10 години; трето място Купа България, до 10 години; треньор: Михаил Гигов.
Очаквайте в „Плевен за Плевен“ – номинации за „Отбор на годината“ 2016
НАЙ-НОВИ:
- Община Гулянци беше домакин на работна среща във връзка с Улпия Ескус
- Мирослава Митева и Добринка Матеева встъпиха в длъжност заместник районен прокурор на РП-Плевен
- Районен съд – Плевен с полезни инициативи за учениците в Седмицата на отворените врати
- Председателят на Общинския съвет доц. д-р Иван Малкодански се включи в „Походът на книгите“
- Медали за деца от ДГ ,,Теменуга“ от Националната олимпиада по ментална аритметика
- Деца от ДГ „Кокиче“ завоюваха призови места в танцово състезание - снимки
- Музикален спектакъл от деца за деца в ИДГ „Гергана“ - снимки
- На 18 април Община Искър ще проведе учение с учебна цел
- Ученици от ДФСГ „Интелект“ гостуваха на Окръжен съд - Плевен в Деня на отворените врати
- Плевенчанката Росица Денчева е вече №18 в световната ранглиста на ITF за девойки