„Спартак“ потрепери накрая, но измъкна победата срещу „Балкан“ (галерия)

03.12.2016 20:31

3.12.balkan1

Плевенският „Спартак“ надви гостуващия „Балкан“ (Ботевград) с 88:83 (20:21; 24:19; 23:17; 21:26) в мач от осмия кръг в НБЛ Vivacom. Възпитаниците на Александър Дяковски, който в този мач можеше да разчита на всички играчи, надиграха „Балкан“, като след почивката успяха да поддържат преднината си от 10 и повече точки. Грешки в заключителните минути на четвъртата част, обаче, позволиха на ботевградчани да се върнат в играта, стопявайки аванса до едва две точки. Тройка на Мартин Маринов секунди преди края, обаче, прекърши надеждите на „Балкан“ за успех в Плевен.

3.12.balkan2
За „Спартак“ най-резултатен с 20 точки бе Милован Савич. Капитанът Александър Груев наниза 16, Димитър Маринчешки – 15, Мартин Маринов – 12, а Константин Коев – 11. За гостите Станимир Маринов вкара 28 точки, Михайло Секулович – 19, а Амин Хот – 15.
В следващия девети кръг „Спартак“ гостува на „Черно море Тича“. Мачът във Варна е на 10 декември от 17 ч.

3.12.balkan3 3.12.balkan4 3.12.balkan5 3.12.balkan6 3.12.balkan7 3.12.balkan8 3.12.balkan9