„Спартак“ се бори мъжки, но отстъпи на „Балкан“ и в третата среща (галерия)

10.05.2016 20:03

10.05.balkan1

Баскетболният „Спартак“ (Плевен) отпадна на полуфинала на НБЛ Vivacom от тима на „Балкан“ (Ботевград), след като загуби и третата си среща. „Зелените“ победиха като гост спартаклии тази вечер с 83:75 (20:23; 13:19; 18:23; 24:18).

10.05.balkan2
Ботевградчани направиха добра серия в края на третата част, с която се откъснаха и в последните десет минути удържаха преднината си. Плевенчани се бориха до сирената. Те отново бяха с доста къса скамейка и без Александър Груев въпреки че на терена се върна Урош Величкович.

10.05.balkan3

Николай Върбанов бе най-резултатен за успеха с 19 точки, като хвана и 5 борби. Брандън Фортънбъри се отчете със 17 и 6 плюс 4 асистенции, а Цветослав Острев завърши с 13 точки и 6 борби. За домакините най-силно игра Величкович с 21 точки, 8 борби и 7 асистенции, а пък Милован Савич се отчете с 16 точки и 8 борби.