„Спартак“ и „Берое“ ще определят полуфиналиста в трети мач (галерия)

29.04.2016 20:31

29.04.beroe1

Баскетболният „Спартак“ допусна поражение от „Берое“ със 74:81 (17:21; 23:21; 15:17; 19:22) във втория мач от четвъртфиналите в НБЛ Vivacom. С успеха старозагорци изравниха резултата в серията на 1:1 и отборът полуфиналист ще се решава в трети мач. Той ще се играе на 2 май, понеделник, от 19 ч. в зала „Общинска“ в Стара Загора.

29.04.beroe2
Двата отбора изиграха изключително равностоен мач, като срещата тръгна точка за точка, а гостите успяха да поведат с по-комфортна преднина едва в средата на втората част, когато след три поредни тройки на Тодорович, Барнс и Тенчев дръпнаха с 9 точки. Момчетата на Александър Дяковски успяха да наваксат, а на почивката изоставаха само с 2 точки – 40:42. След паузата беройци продължиха да поддържат крехкия си аванс. Възпитаниците на Любо Минчев отново успяха да стигнат до разлика от 9 точки в своя полза, но спартаклии пак се върнаха в мача и две минути и половина преди края успяха да изравнят. Във финалната фаза, обаче, мерникът на плевенчани изневери, което бе използвано от старозагорци, за да се поздравят с успеха.
За „Спартак“ най-резултатен бе Димитър Маринчешки 25 точки, гарнирани с 11 борби, 17 вкара Урош Величкович, 16 – Самуел Франсис, а 11 – Милован Савич. За „Берое“ над всички бе Александар Тодорович с 23 точки, а 20 записа Еврик Гари.