Излъчиха победителите в 47-ата щафета „Обиколка на Военноисторическите музеи“ (галерия)

03.03.2016 11:22

3.03.shtafeta1

С провеждането на 47-ата лекоатлетическа щафета „Обиколка на Военноисторически музеи” започнаха тържествата за отбелязването на Националния празник Трети март в Плевен. Проявата се организира от Община Плевен и кабелна телевизия и доставчик на интернет услуги „Спринт“ – Плевен и за поредна година предизвика огромен интерес сред учениците от плевенските училища. Участниците се състезаваха в три възрастови групи – момичета и момчета – 5-7 клас, юноши и девойки – 8-10 клас и юноши и девойки – 11-12 клас, като за най-добре представилите се имаше купи, медали, значки и предметни награди.

3.03.shtafeta2
Пръв наградата си получи най-малкият участник в състезанието през тази година Валентин Илиев. Вальо показа, че по нищо не отстъпва на батковците и каките и без проблем пробяга дистанцията от 2 километра. За успеха си той получи футболна топка, която му бе връчена лично от кмета на Община Плевен Георг Спартански.

3.03.shtafeta3
В щафетното бягане при момичетата 5-7 клас трети финишираха състезателките от Прогимназия „Цветан Спасов“, втори – тези от СОУ „Иван Вазов“, а първенци станаха СОУ „Пейо Яворов“. В същата възрастова група при момчетата бронзовите медали отидоха при ГПЧЕ, втори станаха момчетата от Прогимназия „Цветан Спасов“, а първи – тези от СОУ „Иван Вазов“. При момичетата 8-10 клас трети станаха ПГОТ, втори – СОУ „Иван Вазов“ и първи – ГПЧЕ. При момчетата трети се класираха ГПЧЕ, втори – МГ „Гео Милев“ и първи – СОУ „Иван Вазов“.

3.03.shtafeta4
При момичетата 11-12 клас трета стана щафетата на ПГОТ, втора – СОУ „Пейо Яворов“ и първа – ГПЧЕ. При юношите трети финишираха СОУ „Пейо Яворов“, втори – МГ „Гео Милев“ и първи – ГПЧЕ. Награди получиха и победителите в индивидуалните надпревари в отделните възрастови групи.