„Спартак“ писа тройка на „Вихър“ (Славяново)

20.02.2016 16:45

20.02.dolapchiev

Спартак (Плевен) победи с 3:0 третодивизионния Вихър (Славяново) в контролен мач игран в Кнежа, информира sportal.bg. Въпреки предимството си избранниците на Роберт Петров достигнаха до гол едва през второто полувреме. Тон за това даде юношата на ЦСКА Григор Долапчиев. В 50-ата минута младият нападател овладя топката в наказателното поле и я промуши зад вратаря Светлин Линев – 1:0.
Малко след това защитникът Теодор Михайлов засече с глава центриране от корнер и покачи на 2:0. Крайното 3:0 фиксира Кристиян Иванов, след като Ивайло Дангуров го изведе очи в очи с вратаря. Спартаковци имаха още голови възможности, но Цветомир Тодоров и Преслав Антонов ги пропиляха. В края на срещата Иван Иванов и Альоша Илиев стреляха опасно към плевенската врата, но Христо Матев се справи.

Снимка: архив