„Спартак“ изпусна златен шанс да победи шампиона „Лукойл“ (галерия)

06.02.2016 20:44

6.02.lukoil1

За втори пореден мач късметът не бе на страната на баскетболистите на плевенския „Спартак“. След като миналия кръг те загубиха гостуването си на „Ямбол“ с кош в последната секунда, тази вечер момчетата на треньора Александър Дяковски отстъпиха на шампиона „Лукойл Академик“ след продължение с 94:97 (31:26; 20:14; 14:17; 18:26; 11:14).

6.02.lukoil2
Плевенчани изиграха пореден силен мач, като водеха в резултата 38 минути. Преднината на „Спартак“ достигна 14 точки в началото на третата част и изглеждаше, че чудото в зала „Балканстрой“ може да се случи. Не така, обаче, мислеха гостите, които изиграха силна четвърта част, възползвайки се от грешки на спартаклии и вкараха мача в продължение. Там „Лукойл“ изцяло държеше инициативата и макар трудно успя да се поздрави с успеха.

6.02.lukoil3
За „Спартак“ Димитър Маринчешки остави на сметката си 23 точки и 14 борби, Урош Величкович записа 22, Милован Савич – 14, а Герасим Николов – 13 точки. За „Лукойл“ най-резултатен бе Желко Шакич с 27 точки, с 26 за победата допринесе Павлин Иванов, а 20 вкара Димитър Димитров.