Баскетболният „Спартак“ надви „Ямбол“, плевенчани нанизаха 17 тройки (галерия)

28.11.2015 20:32

28.11.basket1

След две поредни поражения баскетболният отбор на „Спартак“ (Плевен) отново се поздрави с успеха. Тази вечер възпитаниците на Александър Дяковски и Борислав Генков надделяха с 87:79 (18:19; 24:19; 17:15; 28:26) над „Ямбол“ в мач от осмия кръг на НБЛ. Домакините бяха по-класният отбор на паркета в зала „Балканстрой“ и само някои грешки и невероятна игра на Милян Боцка за ямболии доведоха до това победата да дойде само с осем точки разлика. Дебют за „Спартак“ направи новопривлеченият център Йоргос Диамантакос, който записа и първи точки за плевенчани. Срещу „Ямбол“ плевенчани оставиха на сметката си цели 17 тройки от 33 опита, докато при този показател гостите записаха едва 8 от 24.

28.11.basket2
Двубоят започна равностойно, като никой от двата отбора не успя да се откъсна с по-голяма преднина пред съперника си. До почивката мачът продължи в същия дух, а въпреки по-силната си игра спартаклии се оттеглиха на почивката с аванс от само 4 точки. След подновяването на играта, обаче, момчетата в синьо-бяло вдигнаха оборотите и поведоха по-убедително, но „Ямбол“ успя да намали пасива. В четвъртата част „Спартак“ съумя да се откъсне напред с 15 точки, а до края на срещата успя запази комфортна преднина.

28.11.basket3
За „Спартак“ Урош Величкович и капитанът Веско Георгиев бяха най-резултатни с по 24 точки. Величкович записа и 8 асистенции. Милован Савич остави на сметката си дабъл-дабъл – 16 точки и 10 борби. Самуел Франсис добави 12 точки. За „Ямбол“ на ниво отново бе Милян Боцка, чийто 31 точки и 7 асистенции обаче не стигнаха за нещо повече от почетна загуба. Боян Радетич вкара 21 точки и хвана 11 борби.
В следващия кръг „Спартак“ гостува на „Лукойл“.