Страхотен „Спартак“ изкова победата над „Левски“ след драма в „Балканстрой“ (галерия + видео)

31.10.2015 20:42

Баскетболният отбор на „Спартак“ (Плевен) записа трета победа в НБЛ, след като се наложи със 76:70 (20:18; 20:18; 10:18; 26:16) над „Левски“ тази вечер. Възпитаниците на треньорите Александър Дяковски и Борислав Генков изиграха поредния си силен мач и въпреки отсъствието от терена на един от основните играчи – Урош Величкович, успяха да се поздравят с успеха в мач изпълнен с много обрати. В герой за плевенчани се превърна Герасим Николов, който наказа бившите си съотборници с две изключително важни тройки в самия край на мача.

31.10.levski1
Плевенчани започнаха мача уверено и успяха да поведат в резултата със седем точки. Играчите на Николай Господинов, обаче, бързо влязоха в час и наваксаха изоставането на едва две точки в края на първата четвърт. Във втората двубоят продължи да бъде равностоен, като нито един от двата отбора не успя за натрупа по-солидна преднина. Това се случи в края, като „Спартак“ използва по-добре своите шансове, но в крайна сметка „сините“ намалиха и на почивката плевенчани водеха само с 4 точки.

31.10.levski2
Не по вкуса на феновете в зала „Балканстрой“ се оказа третата част, в която гостите направиха за кратко 16:2 и взеха нещата в свои ръце. Със здрава защита и възползвайки се от грешките на спартаклии те успяха да се върнат в срещата, като в края на четвъртината бяха напред с 4 точки. В истинска драма се превърна последната част на мача, когато двата отбора си размениха водачеството на няколко пъти, но малко преди края дойде часът на Герасим Николов и двете му тройки, които наклониха везните в полза на „Спартак“.