Баскетболният „Спартак“ изстрада победата срещу „Черноморец“ (галерия + видео)

10.10.2015 20:47

Баскетболистите на „Спартак“ (Плевен) постигнаха трудна, но сладка победа срещу тима на „Черноморец“ (Бургас) в първия кръг от първенството в Националната баскетболна лига. Плевенчани надвиха бургазлии със 103:97, като успехът далеч не дойде толкова лесно, колкото някои си мислеха.

10.10.chernomorec1
Мачът започна добре за спартаклии, които успяха да дръпнат с 8:0. Плевенчани водеха убедително през първата четвърт и я затвориха на 32:22. Момчетата на Александър Дяковски продължиха силно и през втората част и точно когато всички в залата си помислиха, че „Спартак“ ще вземе победата с голяма разлика, дойдоха минутите на черноморци, които наваксаха изоставането и дори се оттеглиха на почивката с две точки преднина – 47:49. В третата четвърт бургазлии успяха да удържат преднината си и дори се откъснаха напред с осем точки, но домакините съумяха да затворят частта само с точка пасив – 72:73. Същинската драма настъпи в последните минути на мача, когато „Спартак“ макар и трудно успя да се откъсне напред в резултата, а поредният обрат донесе и победата за плевенчани.

10.10.chernomorec2
За „Черноморец“ с най-много точки се отчетоха Константин Коев и Деян Биелич – по 31. За „Спартак“ най-точен бе Урош Величкович с 26, капитанът Веско Георгиев наниза 25, а Александър Груев – 23. Преди срещата Груев получи от комисаря на НБЛ Любомир Амиорков наградите си за най-добър реализатор и на-добър подавач на провелия се в началото на месеца приятелски турнир за Купа „Пловдив“.