„Спартак“ изпусна победата срещу „Поморие“ в добавеното време (галерия + видео)

19.09.2015 20:13

„Спартак“ (Плевен) и „Поморие“ завършиха наравно – 1:1 в мач от осмия кръг на „Б“ футболната група. Плевенчани могат да съжаляват за загубените две точки, тъй като гостите изравниха с гол в продължението на мача.
През целия мач поморийци владееха повече топката, но не създадоха реални положения пред стража на спартаклии Димитър Пантев. През първото полувреме защитникът Кристиян Григоров на два пъти имаше възможност да отбележи за „Спартак“, но ударите му с глава след центриране от ъглов удар бяха неточни. Все пак Григоров успя да се разпише в 32-ата минута, след като бе точен от дузпа за нарушение срещу Цветомир Тодоров.

19.09.pomorie1
През второто полувреме отново Тодоров имаше възможност да реши мача в 60-ата минута, но не беше точен. В 79-ата минута Христо Лемперов от „Поморие“ падна артистично в наказателното поле на плевенчани за дузпа, но такава не бе свирена. Това доведе до бурна реакция от страна на треньора на гостите Малин Орачев, който бе изгонен от резервната скамейка. Поморийци достигнаха до хикса след гол във втората минута от добавеното време, когато точен с глава след центриране бе Димитър Попов.