„Спартак“ допусна загуба от „Ботев“ (Враца) при представянето на отбора (галерия)

18.07.2015 13:12

18.07.kontrola1

Отборът на „Спартак“ (Плевен) загуби на собствен терен от „Ботев“ (Враца) с 2:1 в последната си контрола от предсезонната подготовка. Мачът бе и официално представяне на тима за участието му в „Б“ група. Срещата се игра сутринта, тъй като непосредствено след това врачани заминаха за лагер. Тя бе наблюдавана от 50-ина от най-верните привърженици на спартаклии, които дойдоха на стадион „Плевен“ въпреки непоносимата жега.

18.07.kontrola2
За плевенчани не играха двама от основните футболисти – новият капитан Васил Шопов и голаджията Стефан Христов, което вероятно бе и една от причините за поражението. „Ботев“ натисна още в самото начало на срещата и в рамките на 15 минути успя да се откъсне напред с 2:0. В края на първото полувреме спартаклии върнаха едно попадение, дело на Цветомир Тодоров от пряк свободен удар. През втората част и двата отбора имаха шанс да отбележат, но топката така и не се озова в мрежите зад двамата вратари. В редиците на „Спартак“ отлични впечатления с играта си остави стражът Марин Орлинов, който на няколко пъти предотврати сигурни голове за врачани.
Както писахме, първата официална среща на „Спартак“ в „Б“ група ще бъде срещу отбора на „Пирин“ (Разлог) на 25 юли, събота, от 18.30 ч. на стадион „Плевен“.