Три медала от Тбилиси донесе в Плевен Ивет Горанова от КБИ „Петромакс”

05.05.2015 19:17

От 1-ви до 3-ти май в Тбилиси, Грузия, се проведе 6-то поредно Световно Шотокан Състезание по спортно карате за всички възрасти. Състезанието се организира от единствената стилово призната асоциация от Световната Карате Федерация /WKF/ – (Олимпийски Комитет) -Световния Шотокан Карате Съюз /WSKU/съвместно със Световната Шотокан Федерация, а домакин бе Грузинската Национална Карате Федерация. На състезанието взеха участие 1800 каратеки от 42 държави, които мериха сили в дисциплините ката и кумите – отборно и индивидуално.

pet1
Възпитаничка на Плевенската школа по Бойни Изкуства „Петромакс” взе участие на състезанието, с цел по-добра спортно-състезателна подготовка. Ученичката на Спортно Училище „Георги Бенковски” град Плевен със спорт карате Ивет Горанова се окичи с 2 златни и 1 брнзов медал. При дисциплина кумите индивидуално – по правилата на Световната Карате Федерация – в категория до 54 кг. Горанова стана 3-та – последната й среща – полуфинал завърши с равен резултат, но загуби на съдийско решение с 3 на 2 гласа. При система Шобу Ипон, където срещите се играят без определено време, а до нанесена оценка над опонента, в същата дисциплина и категория Ивет стана Шампион след убедителни победи над представителки на Узбекистан, Азербайджан и домакините – Грузия. Вторият златен медал на Горанова дойде от играта й в отбора на България към дисциплина кумите отборно, където заедно с приятелките си от КК „Будо” София – Ива Иванова и Елена Суарес надиграха опонентите си от отборите на Казакстан и Узбекистан и грабнаха златните медали и купата. На Горанова й предстои участие в Световна Купа по карате в края на месец май в Умаг, Хърватска.