13 медала за КБИ „Петромакс” на Международна купа по карате „Алеко”

28.04.2015 17:56

На 25 април в свищовската спортна зала „Септември” се проведе Международна купа по карате „Алеко” за всички възрасти. Домакин на купата бе Карате Клуб „Алеко” Свищов. Участие взеха близо 250 състезателя от 19 карате клуба от страната. С кратки приветствия към състезатели, съдии и гости състезанието откриха кметът на Свищов и Вицепрезидентът на Българската Национална Федерация по Карате /БНФК/ – Русалин Русалинов. КБИ „Петромакс”- Плевен участва в състезанието с 15 каратеки в дисциплините ката и кумите – отборно и индивидуално, които изиграха 13 финала и извоюваха 7 златни и 6 сребърни медала, с които класираха клуба на комплексно 2-ро място по медали от състезанието, веднага след домакините от КК „Алеко”.

Petromax karate - Aleko 2015
Добро представяне направиха учениците от Спортно училище „Георги Бенковски” – Плевен със спорт карате. При 10-11 годишните петокласникът Марио Парашкевов, след 4 изиграни срещи, спечели заслужено златен медал за дисциплина думите индивидуално в категорията си до 42 кг. Съученичките му Любослава Литкова и Борислава Кирилова се завърнаха със заслужени златен и сребърен медал от отборните надпревари. При 12-13 годишните отлично представяне в категория до 42 кг. направиха срещналите се на финала Кристиян Веселинов – 6-ти клас СУ „Г.Бенковски”, който грабна Шампионската титла и съотборникът му Валентин Сачански, който стана Вицешампион на категорията. В същата категория добра игра демонстрираха Цветослав Босилков и Евгени Йорданов. На същата възрастова група, но при дисциплина ката индивидуално, до финал достигна Кристиян Веселинов, който се окичи заслужено със сребърен медал и Евгени Йорданов, класирал се 5-ти. При 14-15 годишните на същата дисциплина за пореден път шампионската титла грабна Ивет Горанова. Ивет извоюва заслужено още един златен медал, но в дисциплина кумите индивидуално – в категория над 50 кг., надигравайки опонентките си както винаги, без да допусне да й бъде отбелязана нито една оценка. В същата възрастова група и дисциплина, но в категория до 50 кг., съученичката й Мария-Магдалена Петрова отстъпи на финал с 2 на 1 точки и се завърна със сребърен медал. Станислав Цанов демонстрира завидна класа в категория до 70 кг., надви всичките си опоненти безапелационно и грабна шампионската титла в категорията си. В категория опън, при 16-17 годишните, финала отново бе клубен – между Габриела Горанова – 1-во място и Виктория Росева – 2-ро място. В категория над 76 кг. при момчетата Вицешампион стана Преслав Събев.
В отборните надпревари двата отбора на КБИ „Петромакс” се представиха отлично, надигравайки отборите на Спартак Плевен и ЦПКК Кнежа. На финал двата ни отбора демонстрираха завидни умения. Шампиони станаха Любопслава Литкова, Дара Ганчева, Ивет Горанова и Габриела Горанова, а със сребърни медали и вицешампионска купа се прибраха Борислава Кирилова, Веселина Веселинова, Мария Магдалена Петрова и Виктория Росева.

Petromax karate
Инструкторите и сенсей Русалин Русаллинов са доволни от представянето на лъвчетата на КБИ „Петромакс” на международната купа. Възпитаничката на клуба – Ивет Горанова тази седмица ще участва на Световно Първенство Шотокан Карате за всички възрасти в Тбилиси, Грузия.