Нора Рашева със златен медал от Купа „България Мол“ в София

31.03.2015 20:22

Най-малката състезателка на СКШ „Плевен 21“ Нора Рашева /на снимката вляво/ спечели златен медал при момичетата до 8 години на детския турнир по ускорен шах Купа „България Мол“ – Литъл. Тя победи в 5 от изиграните 7 партии и изпревари със цяла точка своите конкурентки от София и Пловдив. Турнирът събра 45 малки шахматисти на възраст от 4 до 8 години. Те имаха за мислене само по 10 минути за цялата партия.

hris
Организаторите от Шахматен клуб „Елит“ за пореден път вложиха голямо старание в проявата и бяха приготвили куп награди за победителите и изненади за всички. Турнирът бе спечелен от техния състезател Боян Рангелов, натрупал 6 точки. За първото си място той получи купа, златен медал и мобилен телефон.