Белите орли с категорична победа в дербито на Б-Окръжна

29.03.2015 9:22

beli11

В дербито на 14 кръг от „Б“ Окръжна Футболна Група се изправиха отборите на втория във временното класиране Спартак (Муселиево) и първенеца до момента Белите Орли (Плевен). Мачът започна с няколко сериозни положения за домакините, но само брилянтната намеса на Павел Василев остави резултата неоткрит. В 25-тата минута обаче Пламен Исаев се освободи и от 30-ина метра с невероятен удар откри резултата в полза на Орлите. До 40-тата минута резултата вече бе 0:3 с голове на Здравко Милков и Николай Симеонов. В края на първото полувреме след едно центриране, домакините намалиха резултата 1:3. Второто полувреме вещаеше да е интересно, докато Здравко Милков не се откъсна сам срещу вратаря на Спартак и той го фаулира грубо в наказателното поле. Последва директен червен картон за вратаря и дузпа за Орлите, която Николай Стоянов реализира. 10 минути след това Здравко Милков отново бе съборен в наказателното поле и Николай Симеонов заложи топката на бялата точка, за да оформи крайното 1:5. Така Белите Орли са на върха с 11 точки преднина и все още без загуба от началото на сезона.