Бургаските „акули“ закотвиха „Спартак“ твърдо на дъното (галерия)

31.01.2015 20:38

31.01.basket1

Плевенският „Спартак“ се закотви твърдо на последното място в НБЛ, след като и тази вечер в домакинството си срещу прекия съперник в дъното – „Черноморец“ (Бургас), допусна загуба с 82:90 (13:26; 28:20; 17:26; 24:18). Противно на очакванията на плевенските фенове, „акулите“ доминираха от началото до края на двубоя и съвсем закономерно си тръгнаха от Плевен с победата, записвайки втори успех над „синьо-белите“ през този сезон. В следващия кръг плевенчани гостуват на „Черно море“ (Варна).

31.01.basket2
Бургазлии успяха да изненадат домакините още в първите минути на срещата и за кратко се откъснаха напред с 11 точки, след няколко точни тройки. „Черноморец“ успя да поддържа разликата двуцифрена, като до определена степен това се дължеше на факта, че и късметът днес не бе на страната на „Спартак“. Все пак, спартаклии се посъвзеха след първоначалния шок и успяха да намалят изоставането до 5 точки на полувремето, което вдъхна увереност на феновете, че все пак нищо не е изгубено.

31.01.basket3
Не така, обаче, мислеха гостите, които продължиха с по-добрата игра и така в края на третата част отново бяха с 14 точки напред. Във финалните минути спартаклии опитаха преса, която донякъде даде успех, но за съжаление нямаха време за пълен обрат и отстъпиха с осем точки.