Наградиха победителите от първото състезание на новия плувен басейн в Плевен (галерия)

21.12.2014 17:20

21.12.pluvane1

Над 200 деца от цяла Плевенска област взеха участие в провелото се вчера и днес Коледно състезание по плуване, организирано от Аква център – Плевен. Домакин на надпреварата за първи път от откриването му стана Общинският плувен комплекс до СОУ „Иван Вазов”. Състезателите бяха разделени в седем възрастови групи от 7 до 14 години и в група 14+ момичета и момчета, които плуваха на дистанция от 50 метра. Награждаването на победителите бе днес следобед, като най-добрите получиха своите медали и грамоти от секретаря на Община Плевен – Бранимир Мирчев и футболиста на „Ботев“ (Пловдив) – плевенчанинът Момчил Цветанов.

21.12.pluvane2
Собственикът на Аква център – Плевен, Александър Ванков, не скри радостта си от огромния интерес към първата проява в новия плувен комплекс, като изрази задоволство от организацията на състезанието. Той сподели, че идеята е надпреварата да се превърне в традиционна и да се провежда всяка Коледа. Освен това, от януари се включваме в календара на Българската федерация по плувни спортове и следващата година тук ще се провеждат и републикански състезания, анонсира Александър Ванков.

21.12.pluvane3
В момента с плевенските деца работят петима треньори по плуване, като сред тях има майстори на спорта и дори бивш национален състезател, защитавал емблемата на ЦСКА.