„Спартак“ приключи годината със загуба от „Рилски спортист“ (галерия)

20.12.2014 20:41

20.12.spartak1

„Спартак“ (Плевен) допусна поредна загуба в Националната баскетболна лига в последния си мач за годината, като този път бе надигран като домакин от „Рилски спортист“ (Самоков) с 69:91 (13:30; 18:18; 18;16; 20:27). По този начин самоковци записаха пети успех, а за плевенчани това бе десето поражение.

20.12.spartak2
Интрига в срещата имаше едва в първите минути на двубоя, когато плевенчани поведоха с 5:0, бурно окуражавани от около 200-те фенове в зала „Балканстрой“. „Рилски спортист“ бързо взе нещата в свои ръце и се откъсна напред в резултата. В третата част гостите дръпнаха с повече от 20 точки, но въпреки че нещата вече бяха ясни, не липсваха нервни изблици от страна на играчи и от двата тима. На полувремето пък в атракция за зрителите се превърна двубоят между малки възпитаници на „Спартак“, които бяха аплодирани за хъса и желанието си.

20.12.spartak3
И в тази среща спартаклии се представиха слабо от тройката, като бяха точни едва пет пъти от 18 опита, докато гостите имаха успеваемост 12 от 25. За нашия тим най-резултатен бе Иван Тилев с 12 точки, а по 11 вкараха Милен Захариев, който записа и 12 борби и Симеон Ценов.