Курсант от Долна Митрополия със злато в щафетата на Държавното военно първенство по плуване

24.10.2014 9:13

24.10.fenix

Военен спортен клуб „Феникс“ – Граф Игнатиево спечели множество призови места и първо място в крайното комплексно класиране на Държавното военно първенство по плуване в Шумен, което се организира от Националната военна спортна федерация в периода 15-17 октомври. В тазгодишния шампионат взеха участие 14 национални военни спортни клубове и 120 участници, което го прави най-голямото и оспорвано състезание по плуване от всички издания досега.
Майор Тихомир Резашки от отбора по плуване на ВСК „Феникс“ взе четири златни медала от четирите плувни дисциплини, в които се състезаваше – 50 м гръб, 50 м бътерфлай, 100 м свободен стил и 100 м съчетано плуване. Първо място и златен медал извоюва и редник Соня Шопова в дисциплината 50 м бруст. В отборното класиране първенец в щафетата за мъже отново станаха състезателите на спортния клуб в Граф Игнатиево в състав – майор Тихомир Резашки, капитан Стефан Гецов, лейтенант Аспарух Пашов и ст. сержант курсант Яни Славов (факултет „Авиационен“ – Долна Митрополия).
Със 70 точки преднина ВСК „Феникс“ – Граф Игнатиево грабна 1-вото място в крайното комплексно класиране от спечелилите 2-ро място Войскови университетски спортен клуб „Васил Левски“ – Велико Търново, които събраха 288 точки. Трети се нареди Военноморски спортен клуб „Варна“ – Варна.
Така на 1-вото място от стълбицата на победителите седем пъти се изкачиха състезатели на ВСК „Феникс“ – с пет индивидуални златни медала и две отборни купи.