„Спартак“ изстрада трите точки край Дунава

23.03.2014 20:31

23.03.spartak

Доста труден и драматичен успех постигнаха футболистите на Спартак (Плевен) при гостуването им на Гигант (Белене), информира plevensport.eu. Областното дерби, което бе от 19-ия кръг на Северозападната „В“ група, приключи с победа за плевенчани с минималното 1:0. През целия мач играта беше равностойна, като головите положения пред двамата вратари бяха съвсем малко. Все пак гостите от Плевен измъкнаха трите точки, след гол в 81-ата минута дело на централния защитник Мариян Симеонов. Попадението падна след центриране от пряк свободен удар, като бранителят на Спартак се измъкна от защитата на Гигант и останал непокрит отбеляза победния гол за своя тим.
Домакините от Белене приключиха срещата с човек по-малко, след като две минути преди края главния съдия Георги Давидов отстрани за пререкания футболиста на Гигант Светослав Младенов. Плевенският Спартак трябваше в хода на мача да направи принудителна смяна, като в средата на второто полувреме играта напусна вратарят Васил Тодоров, който получи удар в лицето. На негово място влезе лекувалия дълго време травма Станислав Антонов.
След тази победа момчетата на Бойко Цветков продължават неотлъчно да следват водачите в групата, които днес не допуснаха изненади и спечелиха своите мачове. Във Велико Търново Етър победи Янтра с 2:0, а в Севлиево Локомотив (Горна Оряховица) надделя над Видима-Раковски с 3:1. Временният лидер Ботев (Луковит) победи много трудно у дома последния Трявна с 1:0 и остава еднолично на върха на точка пред втория Локомотив (Мездра), който би вкъщи Павликени с 2:1.