Без изненада: „Лукойл“ взе своето срещу „Спартак“

22.03.2014 20:50

22.03.basket

Шампионът Лукойл Академик записа 13-ата си поредна победа за сезона, пише bgbasket.com. Като гости в Плевен „студентите” се наложиха над Спартак с резултат 88:71 в мач от 21-вия кръг на редовния сезон. Така лидерството на Лукойл продължава, като тимът има 18 победи и само една загуба. Плевенчани пък са седми с актив 4:14. В следващия кръг Лукойл Академик няма мач, а Спартак посреща Черноморец.
Гостите си създадоха малка преднина, която поддържаха през първата четвърт, като след края й те водеха с 8 точки. Бързо след началото на втория период разликата стана двуцифрена, а след като Лукойл продължи да контролира случващото се на терена, водеше с 12 на почивката. През цялата трета част разликата не падна под границата от 10 точки, а с наближаването на 30-ата минута клонеше към 20 точки. До края Лукойл Академик поддържаше комфортен аванс от двадесетина точки и изведе мача до победа.
18 точки и 9 борби за победителите записа Марко Килингсуърт, 15 добави Антъни Уийдън, а с 13 и 7 борби се отчете Аландо Тъкър. За Спартак 15 точки наниза Веселин Георгиев, а с 13 и 7 борби се включи Саша Топчов.
Снимка: архив „Плевен за Плевен“