“Спартак“ с класика над никополския „Ситомир“

16.03.2014 17:16

16.03.spartak

Спартак (Плевен) постигна класическа победа с 3:0 при домакинството си срещу Ситомир (Никопол) в среща от 18-ия кръг на Северозападната „В“ група, информира plevensport.eu. Домакините без особено да се напъват стигнаха до успеха в областното дерби, макар че през първото полувреме гостите се държаха и не допуснаха гол.
След почивката „синьо-белите“ натиснаха здраво и само за 25 минути вкараха и трите си попадения в мача. Първо Венцислав Миленов откри в 49-ата минута, а малко по-късно халфът Йоан Петков с два гола довърши Ситомир. В 64-ата минута нисичкият полузащитник на Спартак матира стражът на гостите Красимир Иванов с прекрасен гол от пряк свободен удар, а в 70-ата отново той завърши с техничен удар многоходова атака на плевенчани за 3:0. Съставът от Ситомир имаше само една сериозна опасност през целия мач, като в 57-ата минута Ахмед Салимов беше много близо до изравняването, но шутът му, влизащ под гредата, беше париран с последни усилия от Васил Тодоров.
Снимка: архив „Плевен за Плевен“