Спартак удари Черноморец като домакин и спря серия от шест поредни загуби

11.01.2014 20:34

11.01.basket

Спартак Плевен прекрати серията си от шест поредни загуби в ТЕСИ НБЛ, побеждавайки Черноморец като домакин с резултат 88:72, информира bgbasket.com. Плевенчани изиграха силно второ полувреме, за да стигнат до третия си успех за сезона, а те имат и 8 загуби и заемат седмата позиция във временното класиране. За бургазлии пък това бе 12-а загуба и те продължават да са в дъното на класирането без успех този сезон. В следващия кръг Спартак гостува на Берое, а Черноморец посреща Лукойл Академик.
Домакините поддържаха малка преднина през първата четвърт, след която водеха с 3 точки, а след оспорвана втора десетка Черноморец успя на свой ред да поведе за 42:39 на почивката. Със силно начало на второто полувреме обаче плевенчани си върнаха водачеството и успяха бързо да натрупат аванс, който след 30 минути беше 13 точки. Те запазиха комфортна преднина до края, стигайки безпроблемно до успеха. Спартак спечели борбата под коша с 32:21 и използва традиционно силното си оръжие – стрелбата от тройката при успеваемост 48% (10/21) срещу 7/22 (32%) на съперника, а също така имаше 20 срещу 8 асистенции.
Цветослав Острев записа 20 точки, 6 борби и 5 асистенции за победителите, 19 вкара Васил Александров, а 16 – Джеймс Анакриън, който добави и 11 борби.

Снимка: архив „Плевен за Плевен“