Първата „жертва” на паяка – само в Плевен за Плевен

01.08.2013 13:46

Както обеща, от днес Община Плевен започва да прилага административната мярка принудително преместване на пътни превозни средства, паркирани в нарушение на Закона за движение по пътищата и Наредба №3 на Общински съвет – Плевен за обществения ред при ползване на пътни превозни средства на територията на Община Плевен. Единствено фотообективът на бдителен репортер на Плевен за Плевен успя да заснеме „историческата” снимка по първото репатриране на автомобил в града. Оказа се, че колата е с габровска регистрация, което ни накара да се замислим, това на берекет ли е или на ядец, с оглед на очакваните бъдещи постъпления в общинския бюджет от въведената санкция. Надяваме се, че „паякът” няма да прояви избирателност при репатрирането и очакмаме да го видим по знакови за града места – пред Съдебната палата, примерно….

pajak2
Цената за разходите по принудителното преместване на ППС е 42 лв. и е определена в Наредба №17 за определяне и администриране на местните такси и цени на услуги на Общински съвет – Плевен. Автомобилите ще бъдат премествани на специализиран паркинг, находящ се на ул. „Гургулят” /зад Регионалния исторически музей/.
Кой подлежи на прилагането на тази мярка? – Това са ППС, паркирали в обособените зони за платено почасово паркиране, без да са заплатили за паркирането, както и автомобили паркирали в нарушение на правилата за движение, както и когато създават опасност или правят невъзможно преминаването на другите участници в движението.
Това е една възможност още веднъж да обърнем внимание на гражданите и гостите на Плевен да спазват Закона за движение по пътищата и Наредба №3 на Общински съвет – Плевен за обществения ред при ползване на пътни превозни средства на територията на Община Плевен.
Обособени са 15 зони за платено паркиране с приблизително 700 паркоместа, които включват следните улици и паркинги:
Района на ж.п. Гара и Автогара; ул. „Г. Домусчиев”; ул. „Иван Миндиликов”; ул. „Д. Попов”, ул.„Д. Константинов”, ул.„Цар Борис ІІІ”, ул. „Дойран”; паркинг „Театър”, паркинг „Заменхоф”, паркинг „Дойран”, паркинг „ДНА”, паркинг „БТК”.
Всички зони са обозначени със съответните знаци, указващи платеното паркиране и начините на заплащане.
Режимът на почасово платено паркиране е валиден в работни дни в часовия диапазон от 08,30 до 19,30 часа.
Цената за 1 час паркиране е 1 лев и е определена в Тарифа 12 към Наредба №17 за определяне и администриране на местните такси и цени на услуги на Общински съвет – Плевен.

pajak3
Следва да подчертаем, че паркирането в зоните за почасово платено паркиране се извършва чрез самотаксуване, което означава, че водачът на ППС трябва да разполага със закупен талон за паркиране или да заплати паркирането чрез мобилно текстово съобщение /SMS/ на кратък номер 1364 за всички български мобилни оператори. Съдържанието на SMS трябва да възпроизвежда буквално съдържанието на табелата с регистрационния номер на ППС.

pajak1
Други възможности за заплащане на паркирането са закупуването на карти за предплатено паркиране – 55 лв. за един месец и 480 лв. за една година. Картите могат да се закупят от ОП „Център за градска мобилност”.
С цел по- качествено обслужване на гражданите и подобряване организацията и контрола на дейността по паркирането функционира Call center към ОП „Център за градска мобилност” – Плевен. Телефоните на обслужващия център, на които може да се подаде сигнал или да се получи информация за паркирането са: 064/ 800 122 и 087 510 47 95.

#тагове:

НАЙ-НОВИ: