СКШ „Плевен 21“ стана 2-ри на турнира по шахмат за деца за купа „Полипост“

10.01.2013 13:47

На 5 и 6 януари в хотел „Родина“ София се проведе традиционната надпревара за купа „Полипост“. Организатори на турнира бяха ШК“ Ивис Плюс“ София и Българска федерация по шахмат. Рекорден брой участници-147 запълниха до краен предел зала 1 на хотел „Родина“. Децата бяха разделени в два турнира- турнир А (до 14 години), и турнир Б (до 10 години).Сред тях бяха както утвърдили се вече имена в детския шах в страната, така и нови шахматни таланти.
Състезателите на СКШ „Плевен 21“ се представиха отлично и спечелиха златен, сребърен и бронзов медал, както и три шести места. За втора поредна година, купата и златния медал при момчета до 12 години извоюва Давид Цветанов, който е и двукратен държавен шампион в тази възрастова група. Много добро е и постижението на Владимир Върбанов, който с 4,5 точки се нареди на шесто място при 12 годишните момчета. Третият плевенски състезател в тази възрастова група Стилиян Нановски направи сензация с победата си над Европейската шампионка Габриела Антова ШК “ Шах 21″ София и събра в актива си 4 точки.
Сребърният медал за клуба спечели Никол Илиева с 4,5 т. Тя се състезаваше при момичетата до 14 години, а това е поредно отличие за нея от Националната купа „Полипост“.
Най-успешно представяне направи Валентин Митев, който успя да спечели бронзов медал, постигайки 5,5 точки. Шести се нареди Кристиан Григоров с 5 точки, осмото място зае Михаил Кирков също с 5 победи, а Захари Иванов натрупа в актива си 4,5 точки и зае единадесето място. Емил Найденов остана след тях с 4 спечелени точки. Момчетата играха много амбицирано и с тези постижения разкриха част от своя голям потенциал.
Купата за най-добре представил се клуб извоюва ШК“ Шах 21″ София с 44 точки, а плевенчани останаха втори в класирането с натрупаните 41 точки.